Piątek, 28 kwietnia 2017 r.


Słowo Boże:


Subskrypcja

Subskrypcja na codzienną Liturgię Słowa z homilią. Użyj poniższego formularza.

W Centrum Pojednania

Zobacz

Zatrzymaj się...

Maryja płacze

Jej słowa i jej smutne oblicze, po którym spływają łzy, nie czynią nic innego tylko powtarzają z czułością to, co powiedziała w Kanie Galilejskiej: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Te słowa zapewniają nas o najwyższej trosce Matki Najświętszej o nasze zbawienie. Te słowa pobudzają nas do wiernej uległości Jej Synowi, Jezusowi Chrystusowi. Jakże delikatne ale także mocne są Jej słowa! Czyż można Jej nie słuchać, jeśli Ona „nieustannie się za nas modli”, jeśli „od tak dawna cierpi za nas”? Ona stoi u stóp Krzyża i „podtrzymuje” ramiona Swojego Syna, wyciągnięte na Krzyżu dla naszego zbawienia. Jakże można Jej nie słuchać, jeśli nie tylko daje "pobożne" rady o Mszy św., poście i modlitwie, ale z bólem mówi o ludziach głodnych i umierających w ramionach rodziców dzieciach, troszczy się o zboże, które się psuje, o ziemniaki, które gniją, martwi się bezowocnością ludzkiej pracy i brakiem chleba!

 

La Salette. Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej

Redakcja "La Salette. Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej"

 30-407 Kraków

 ul. Koszalińska 12 


tel.: +48 12 259 56 49
 
Internet: www.poslaniec.com


„La Salette - Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej" jest dwumiesięcznikiem wydawanym w latach 1921-1950 przez Zgromadzenie Księży Misjonarzy Saletynów i wznowionym w 1995 roku. Pismo wypełnia polecenie Matki Bożej z La Salette, aby Jej Orędzie wzywające do pokuty i nawrócenia zostało przekazane całemu światu."Posłaniec" jest też odpowiedzią na znaki czasu, objawiające się w Kościele i świecie.


Format B5, 60 stron, lakierowane okładki.
Każdy numer "Posłańca" zawiera główny temat rozwinięty w różnych aspektach, zajmujący około połowy objętości, czyli trzydzieści stron pisma.
Czytelnik może znaleźć tam stałe działy takie jak: misje, z życia sanktuarium w La Salette i Dębowcu, nowennę, komentarze do Ewangelii niedzielnych, propozycje dobrej książki, krzyżówkę i trochę dobrego humoru.
Radę programową i redakcję, tworzą osoby znane z rynku dziennikarskiego, a także ci, którzy są na co dzień ukryci w cieniu.