Czwartek, 27 kwietnia 2017 r.


Słowo Boże:


Subskrypcja

Subskrypcja na codzienną Liturgię Słowa z homilią. Użyj poniższego formularza.

W Centrum Pojednania

Zobacz

Zatrzymaj się...

Maryja płacze

Jej słowa i jej smutne oblicze, po którym spływają łzy, nie czynią nic innego tylko powtarzają z czułością to, co powiedziała w Kanie Galilejskiej: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Te słowa zapewniają nas o najwyższej trosce Matki Najświętszej o nasze zbawienie. Te słowa pobudzają nas do wiernej uległości Jej Synowi, Jezusowi Chrystusowi. Jakże delikatne ale także mocne są Jej słowa! Czyż można Jej nie słuchać, jeśli Ona „nieustannie się za nas modli”, jeśli „od tak dawna cierpi za nas”? Ona stoi u stóp Krzyża i „podtrzymuje” ramiona Swojego Syna, wyciągnięte na Krzyżu dla naszego zbawienia. Jakże można Jej nie słuchać, jeśli nie tylko daje "pobożne" rady o Mszy św., poście i modlitwie, ale z bólem mówi o ludziach głodnych i umierających w ramionach rodziców dzieciach, troszczy się o zboże, które się psuje, o ziemniaki, które gniją, martwi się bezowocnością ludzkiej pracy i brakiem chleba!

 

W publikacjach książkowych, nagraniach DVD, MC i CD, filmach, obrazkach religijnych, pocztówkach, plakatach na różne okazje roku liturgicznego oraz dewocjonaliach Wydawnictwo „La Salette” przybliża Orędzie Maryi wraz z Jej Sanktuarium we Francji i „Polskim La Salette” - Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu k/Jasła oraz znajomości tematyki Saletyńskiej.
Dnia 1 kwietnia 1995 roku Wydawnictwo uzyskało osobowość prawną (w ramach osoby prawnej jaką jest Zgromadzenie) przez zarejestrowanie w Urzędzie Statystycznym w Krośnie i Urzędzie Skarbowym w Jaśle. Od tego momentu rozpoczęła się działalność gospodarcza Wydawnictwa.
Siedzibą Wydawnictwa "La Salette" jest Kraków. Posiada także dwa pawilony handlowe w Sanktuarium w Dębowcu oraz w Trzciance.
Wydawnictwo "La Salette"

ul. Koszalińska 12
30-407 Kraków
tel./fax: +48 - 12 - 267 45 34
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Internet: www.wydawnictwo-lasalette.saletyni.pl

Pawilon Wydawnictwa
38-220 Dębowiec 55
woj. podkarpackie
tel./fax: 13 - 441 31 70
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Sklep Wydawnictwa
ul. Żeromskiego 39
64-980 Trzcianka
woj. wielkopolskie
tel./fax: 67 - 216 35 96