Czwartek, 27 kwietnia 2017 r.


Słowo Boże:


Subskrypcja

Subskrypcja na codzienną Liturgię Słowa z homilią. Użyj poniższego formularza.

W Centrum Pojednania

Zobacz

Zatrzymaj się...

Maryja płacze

Jej słowa i jej smutne oblicze, po którym spływają łzy, nie czynią nic innego tylko powtarzają z czułością to, co powiedziała w Kanie Galilejskiej: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Te słowa zapewniają nas o najwyższej trosce Matki Najświętszej o nasze zbawienie. Te słowa pobudzają nas do wiernej uległości Jej Synowi, Jezusowi Chrystusowi. Jakże delikatne ale także mocne są Jej słowa! Czyż można Jej nie słuchać, jeśli Ona „nieustannie się za nas modli”, jeśli „od tak dawna cierpi za nas”? Ona stoi u stóp Krzyża i „podtrzymuje” ramiona Swojego Syna, wyciągnięte na Krzyżu dla naszego zbawienia. Jakże można Jej nie słuchać, jeśli nie tylko daje "pobożne" rady o Mszy św., poście i modlitwie, ale z bólem mówi o ludziach głodnych i umierających w ramionach rodziców dzieciach, troszczy się o zboże, które się psuje, o ziemniaki, które gniją, martwi się bezowocnością ludzkiej pracy i brakiem chleba!

Witamy na stronie Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu!

 

Możesz przyjechać na pielgrzymkę do Dębowca (1) lub udać się z naszym biurem pielgrzymkowym w inne miejsca (2).

Jeśli jesteś zainteresowany kontaktem z Sanktuarium La Salette we Francji w sprawie wyjazdu indywidualnego lub grupowego, napisz na ten adres (po francusku, ale także w języku polskim): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

1.

Jeśli chcesz pielgrzymować do Dębowca, w grupie lub indywidualnie, jesteś zainteresowany noclegiem, proszę o zgłaszanie się na następujący adres: nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefon: +48 - 13 - 44 131 90.
Grupy pielgrzymkowe będące przejazdem, planujące krótki pobyt w Sanktuarium, proszone są o zgłaszanie swojego przyjazdu na numer telefonu: +48 - 13 - 44 130 12 i +48 - 13 - 44 130 16.
Istnieje możliwość zamówienia posiłku.

 

2.

Jeśli chcesz pielgrzymować do innych miejsc, oto informacje naszego duszpasterstwa pielgrzymkowego:

 

Duszpasterstwo Pielgrzymkowe "La Salette"

Duszpasterstwo Pielgrzymkowe "La Salette" oficjalnie działa od początku 2001 roku. DP La Salette, za aprobatą Kurii Prowincjalnej Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów organizuje wyjazdy pielgrzymkowe, mające charakter ewangelizacyjny.


Duszpasterstwo Pielgrzymkowe "La Salette" posiada pełnoprawną licencję nr D/310/2000/31/2004 wydaną przez Wojewodę Małopolskiego, upoważniającą do obsługi ruchu turystycznego w kraju jak i za granicą oraz gwarancję ubezpieczeniową w SIGNAL-IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
Obszar naszego pielgrzymowania obejmuje całą Europę, Amerykę, Afrykę, Azję i Australię z Nową Zelandią. Trasy te prowadzą śladami Apostołów, świętych, szlakami najpiękniejszych Sanktuariów Maryjnych. Dzięki temu, pielgrzymując Pielgrzymi mają możliwość obcowania z najpiękniejszymi dziełami kultury i sztuki sakralnej, będącymi największym dziedzictwem człowieka.

Duszpasterstwo Pielgrzymkowe "La Salette" poprzez liczne pielgrzymki pozwala zapoznać się Pielgrzymom z Objawieniem Matki Bożej w La Salette jak również daje możliwość poznania naszego charyzmatu.

Przez wszystkie lata swojej działalności DP La Salette zdobyło zaufanie wielu osób, które uczestniczą w pielgrzymkach od samego początku. Rosnąca wciąż liczba stałych klientów oraz ich zadowolenie są dla Duszpasterstwa Pielgrzymkowego "La Salette" największą radością.