Czwartek, 27 kwietnia 2017 r.


Słowo Boże:


Subskrypcja

Subskrypcja na codzienną Liturgię Słowa z homilią. Użyj poniższego formularza.

W Centrum Pojednania

Zobacz

Zatrzymaj się...

Maryja płacze

Jej słowa i jej smutne oblicze, po którym spływają łzy, nie czynią nic innego tylko powtarzają z czułością to, co powiedziała w Kanie Galilejskiej: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Te słowa zapewniają nas o najwyższej trosce Matki Najświętszej o nasze zbawienie. Te słowa pobudzają nas do wiernej uległości Jej Synowi, Jezusowi Chrystusowi. Jakże delikatne ale także mocne są Jej słowa! Czyż można Jej nie słuchać, jeśli Ona „nieustannie się za nas modli”, jeśli „od tak dawna cierpi za nas”? Ona stoi u stóp Krzyża i „podtrzymuje” ramiona Swojego Syna, wyciągnięte na Krzyżu dla naszego zbawienia. Jakże można Jej nie słuchać, jeśli nie tylko daje "pobożne" rady o Mszy św., poście i modlitwie, ale z bólem mówi o ludziach głodnych i umierających w ramionach rodziców dzieciach, troszczy się o zboże, które się psuje, o ziemniaki, które gniją, martwi się bezowocnością ludzkiej pracy i brakiem chleba!

Saletyńskie Duszpasterstwo Powołań

uczniowie calyŻyjesz w świecie, w którym człowiek nie kocha Boga a brat nienawidzi brata, w którym Boga stawia się na ostatnim miejscu. Taki stan jest przyczyną smutku i rozdarcia w sercu człowieka. Droga do radości, do prawdziwego pokoju, prowadzi przez pojednanie. Taką właśnie drogę ukazuje Matka Boża w La Salette, która 19 września 1846 roku temu przyszła na ziemię francuską, w Wysokie Alpy, jako zapłakana i zatroskana o los swych dzieci - matka…uczniowie

Aby realizowała się misja pojednania potrzeba dzisiaj wciąż nowych ludzi - Apostołów pojednania, którzy wsłuchując się w głos Maryi i Jej Syna, Jezusa Chrystusa, nieśliby dalej całemu światu orędzie łez i cichej skargi. Wsłuchaj się w głos swego serca. Może i Tobie Bóg proponuje, abyś jako kapłan lub brat zakonny był Misjonarzem Matki Bożej z La Salette, może do Ciebie mówi cichym, delikatnym głosem: Chodź za Mną, a uczynię Cię rybakiem ludzi, których odtąd będziesz dla Mnie łowił…

Działalność Saletyńskiego Duszpasterstwa Powołań (Referatu Powołaniowego) opiera się na Ewangelii, z której wypływa określona pedagogika powołania. Każde organizowane spotkanie, każdy prowadzony dialog w ramach naszych działań ma charakter powołaniowy. Naśladujemy tutaj naszego Mistrza - kiedy Jezus przemierza drogi Galilei - zawsze jest posłanym przez Ojca, by wezwać konkretnego człowieka do zbawienia i objawić względem niego plany samego Boga. Krocząc śladami Jezusa dostrzegamy w naszej pracy powołaniowej, że formował On małą grupę uczniów, z których każdego wezwał po imieniu, ogłaszając mu Dobrą Nowinę, Ewangelię. 

Saletyńskie Duszpasterstwo Powołań (Referat Powołaniowy) proponuje młodzieży:

• dni skupienia o rozeznanie drogi życiowej dla chłopców szkół średnich

• wakacyjne wczasorekolekcje dla chłopców szkół średnich

• „weekend otwartych drzwi” w saletyńskim Seminarium w Krakowie

• kursy lektorskie

• wczasorekolekcje dla chłopców o charakterze międzynarodowym

• coroczne Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu

• coroczne Czuwanie Młodzieży na Ukrainie w Łanowicach i wiele innych możliwości.


ul. Koszalińska 12


30-407 Kraków


tel.: +48 502 450 836


e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Internet: www.powolania.saletyni.pl

www.postulat.saletyni.pl

 

ikona