Sympozjum W Centrum Pojednania Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Sympozjum W Centrum Pojednania
28 marca 2019

Sympozjum W Centrum Pojednania

Dnia 28 marca 2019 r. w Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu odbyło się Sympozjum organizowane w ramach „Biesiad” Projektu „Szlak Maryjny (Światło ze Wschodu”), w które włączone jest Sanktuarium Matki Bożej z La Salette w Dębowcu.

Całość spotkania została podzielona na trzy bloki, w skład których wchodziły konferencje oraz możliwość twórczych dyskusji i pytań dotyczących tematyki ruchu pielgrzymkowego w Sanktuarium oraz szeroko pojętej turystyki religijnej.

W ramach konferencji Prelegenci podjęli następujące tematy: Ks. Paweł Raczyński MS przestawił historię i rozwój Sanktuarium Matki Bożej z La Salette w Dębowcu. Ksiądz Jakub Dudek MS podzielił się swoim doświadczeniem pracy z pielgrzymami przybywającymi do Pięknej Pani. Diakon Maciej Wilczek MS podjął temat przeżywania samotności i milczenia oraz wskazał w jaki sposób te przestrzenie mogą wpływać na życie duchowe wiernych. Ksiądz Kazimierz Wolan MS ukazał jaką rolę wobec pielgrzymów pełni Centrum Pojednania La Salette.

Całość Wydarzenia poprowadził i koordynował ks. Bohdan Dutko MS.

Sympozjum uświetnili swoja obecnością zaproszeni Goście. Byli z nami Joseph Simko ze Słowacji i jego współpracownicy, którzy zajmują się koordynacją Projektu „Szlak Maryjny”. Ksiądz Krzysztof Samborski MS, proboszcz z Dębowcu. Obecni byli Misjonarze Saletyni pracujący w dębowieckim Sanktuarium, a także gościnnie ks. Witold Kuman MS pracujący w Balzers (Lichtenstein) i ks. Zbigniew Wal MS z Zakopanego. Przybyli także  Przedstawiciele Miłośników Dębowca i Okolic, Gminy Dębowiec oraz Rady Gminy Dębowiec. Nie zabrakło także pracujących przy Sanktuarium sióstr saletynek oraz osób zaprzyjaźnionych z naszym klasztorem.

(mw)

Fotorelacja z Sympozjum w Dębowcu – Centrum Pojednania

 

Nadchodzące wydarzenia
23
WRZ
Rekolekcje kapłańskie I tura 2019

Zapraszamy na I turę Rekolekcji Kapłańskich w dniach 23-26... czytaj więcej

kapłani

Godzina rozpoczęcia 18:00

28
WRZ
Pielgrzymka do Niepokalanowa

  Zapraszamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa, która... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 06:00

11
PAŹ
Pojednanie z kryzysem wieku średniego

  Sesja "Pojednanie z kryzysem wieku średniego" prowadzona... czytaj więcej

dla osób powyżej 35 roku życia

Godzina rozpoczęcia 18:45

Droga życia

„Pragnienie, by żyć lepiej, nie jest niczym złym, ale błędem jest styl życia, który wyżej stawia dążenie do tego, by mieć aniżeli być, i chce więcej mieć, nie po to aby bardziej być, lecz by doznać w życiu najwięcej przyjemności.”
(św. Jan Paweł II)

 


Galerie Foto Centrum Pojednania – Warto zobaczyć


" "
" "
" "
" "