Prześladowania Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Prześladowania
24 listopada 2021

Prześladowania

Środa, XXXIV Tydzień zwykły, Rok B, I

Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić.
A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».

(Łk 21, 12-19)


Dzisiejsza liturgia słowa przedstawia nam bardzo trudny temat, a dotyczy on prześladowań ze względu na wiarę. Kiedy prześledzimy poszczególne etapy historii Kościoła to zauważymy, że oddanie życia za przyznanie się do Chrystusa było obecne od samego początku. Byli nimi między innymi młodziankowie z Betlejem, czy też św. Szczepan. Dziś również wielu naszych braci i sióstr oddane życie tylko dlatego, że są chrześcijanami.

Niemniej zauważmy, że Jezus nie zostawia nas samych. Zapewnia, że doda swoim wyznawcom potrzebnych sił i mądrość w czasie prześladowania. Choć może nie doświadczamy fizycznych prześladowań za wiarę, na co dzień, ale być może mamy doświadczenie wyśmiana, ponieważ wykonaliśmy publicznie znak krzyża, czy mieliśmy zawieszony na szyi medalik. Pamiętajmy o słowach Jezusa: „Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić”.

——————————-

ks. Maciej Wilczek MS – duszpasterz w Warszawie

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia
17
GRU
Kurs Przedmałżeński

Kurs Przedmałżeński i Nauki Przedślubne z Poradnią... czytaj więcej

narzeczeni

Godzina rozpoczęcia 19:00

10
LUT
Rekolekcje o spowiedzi i ze spowiedzią generalną

Zapraszamy na: REKOLEKCJE – o spowiedzi i przygotowujące do... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:45

„W życiu nie chodzi o szczęście, lecz o dobre życie.”
(Barbara Skarga)

 

 
"