Milcz i wyjdź z niego Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Milcz i wyjdź z niego
12 stycznia 2021

Milcz i wyjdź z niego

Wtorek, I Tydzień zwykły, Rok B, I

W Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie.
Był właśnie w ich synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: «Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boga».
Lecz Jezus rozkazał mu surowo: «Milcz i wyjdź z niego! » Wtedy duch nieczysty zaczął nim miotać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego.
A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: «Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne». I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.

(Mk 1, 21-28)


Demon to jest jedyny, do którego możecie mówić brzydkie słowa.

św. Franciszek z Asyżu

Jezus ma władzę nad demonami. Rozkazuje im i są Mu posłuszne.

Katecheza demona

Najpierw Jezus wzywa demona do milczenia. Dlaczego? Bo demon jest kłamcą i kiedy znajdzie miejsce w człowieku to nieustannie głosi mu swoją katechezę: Bóg Cię nie kocha, jesteś sam na świecie, cierpienie nie ma sensu, nie ma żadnego Boga, nie musisz słuchać nikogo, jesteś wolny i możesz robić, co chcesz, tylko samemu sobie masz być posłuszny, drugi człowiek jest twoim wrogiem, on jest wszystkiemu winny, tak jak Bóg o ile istnieje… Takie „prawdy” głosi demon, a kto go słucha, przyjmuje je i na takim „fundamencie” buduje swoje życie. To widać jak na dłoni, wystarczy rozglądnąć się dookoła…

Oszustwa demona

Znam młodych dziadków – Krystynę i Tadeusza, którzy pełni bólu, modlą się za wnuka, który zamieszkał z dziewczyną i żyją razem tak, jakby byli małżeństwem, usprawiedliwiając swoje zachowanie tym, że się kochają! Oszukani… Ile razy zaprzeczamy prawdzie, czy jesteśmy przeciw życiu, to zawsze możemy być pewni, że zostaliśmy oszukani przez demona!

Widzimy jak demon oszukuje już nie tylko pojedyncze osoby, ale potężne instytucje, narody i cały świat. Przecież wystarczy wspomnieć wcielanie chorych idei w obowiązujące prawa: aborcja, eutanazja, związki homoseksualne, gender… to jest owoc słuchania demona!

Władza Boga

Ale jest dla nas dobra nowina. Bóg ma moc zmienić nasze życie! My nie jesteśmy własnością demona, my należymy do Boga, dlatego Jezus mocą Słowa wyrzuca demona z człowieka! Wystarczy Jego słowo!!! Bóg ma władzę nad demonami. Ostateczne zwycięstwo nad demonami dokonało się w śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa, dlatego one nie mają już więcej władzy nad nami, one są nam poddane, tak jak Jezusowi – dziś w Kafarnaum.

Na festiwalu opolskim w 1988 r. rozbłysła nowa gwiazda – Krzysztof Antkowiak z piosenką „Zakazany owoc”. Piosenkarz później całkiem serio zaczął smakować „zakazanego owocu”. Skutki były opłakane: oddalił się od Kościoła, otarł się o buddyzm, wpadł w uzależnienie od alkoholu i hazardu.
Po latach powiedział, że człowiek jest zbyt słaby, żeby sobie sam poradzić. Jezus czekał… i przyszło uwolnienie!

——————————-

ks. Bohdan Dutko MS – dyrektor Centrum Pojednania ” La Salette”

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Droga życia

„Jezus uniża się co dzień jak wtedy, gdy z tronu królewskiego zstąpił do łona Dziewicy. Codziennie przychodzi do nas w pokornej postaci. Co dzień zstępuje do nas z łona Ojca na ołtarz w rękach kapłana. Jak Pan ukazał się Apostołom w rzeczywistym ciele, tak i teraz ukazuje się nam w świętym Chlebie.”
(św. Franciszek z Asyżu)

 

 
"