Czwartek, 27 kwietnia 2017 r.


Słowo Boże:


Subskrypcja

Subskrypcja na codzienną Liturgię Słowa z homilią. Użyj poniższego formularza.

W Centrum Pojednania

Zobacz

Zatrzymaj się...

Maryja płacze

Jej słowa i jej smutne oblicze, po którym spływają łzy, nie czynią nic innego tylko powtarzają z czułością to, co powiedziała w Kanie Galilejskiej: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Te słowa zapewniają nas o najwyższej trosce Matki Najświętszej o nasze zbawienie. Te słowa pobudzają nas do wiernej uległości Jej Synowi, Jezusowi Chrystusowi. Jakże delikatne ale także mocne są Jej słowa! Czyż można Jej nie słuchać, jeśli Ona „nieustannie się za nas modli”, jeśli „od tak dawna cierpi za nas”? Ona stoi u stóp Krzyża i „podtrzymuje” ramiona Swojego Syna, wyciągnięte na Krzyżu dla naszego zbawienia. Jakże można Jej nie słuchać, jeśli nie tylko daje "pobożne" rady o Mszy św., poście i modlitwie, ale z bólem mówi o ludziach głodnych i umierających w ramionach rodziców dzieciach, troszczy się o zboże, które się psuje, o ziemniaki, które gniją, martwi się bezowocnością ludzkiej pracy i brakiem chleba!

 

Informujemy o zmianach w tegorocznym programie. Z powodów tzw. technicznych musimy przeprowadzić w najbliższych dwóch tygodniach konieczne prace budowlane. W związku z tym odbędą się dwie spośród zapowiadanych sesji:

 

1. Rekolekcje dla wszystkich: Przygotowanie do spowiedzi generalnej

 

2. Rekolekcje dla małżonków porzuconych: Wytrwać w wierności

 

Obie sesje rozpoczynają się w piątek, 16 grudnia i potrwają do niedzieli, 18 grudnia.

Zgłoszenia mailowo, telefonicznie i bezpośrednio. Ofiara za rekolekcje to 150 zł.

 

Być może sesje rekolekcyjne o tym jak odróżnić trudności życiowe od opętania oraz sesja o uczuciach odbędą się w pierwszych miesiącach 2017 roku.